Słowa tylko dla osoby w depresji

Nasze ostatnie uwagi kierujemy do czytelniczki, która cierpi na de­presję. Wiemy, że nie jest łatwo żyć z depresją. Nie jest łatwo żyć na tym świecie, gdy jej doświadczasz. Nie jest łatwo kochać, być porząd­ną i miłą gdy każdego dnia przeżywasz głęboki emocjonalny ból. Nie jest łatwo rozumieć samą siebie, być sobą lub nawet siebie lubić. Mu­sisz jednak żyć dalej bez względu na to, co czujesz. Musisz żyć z samą sobą i z tymi, których kochasz. Jedynym sposobem, w jaki możesz to uczynić z godnością jest upewnić się, że czynisz wszystko, co w twojej mocy, by jak najszybciej wrócić do zdrowia.

Pogódź się więc z samą sobą ze swoim poczuciem winy i potrzebą podobania się drugim. Nie odpowiadasz przed nikim innym poza sa­mym Bogiem, a On doskonale rozumie, przez co przechodzisz.

Przez ten krótki czas skup się wyłącznie na własnym uzdrowie­niu. Z Bożą pomocą okres smutku i rozpaczy może okazać się czasem wspaniałego współdziałania z Bożymi odwiecznymi celami. Właśnie w chwilach głębokiego zranienia Bóg dokonuje w nas swojego naj­piękniejszego dzieła – jeśli tylko jesteśmy gotowe, by się poddać.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.